Jaký zvolit zvedák Poloautomat, nebo Automatický ?

Dvousloupový zvedák - automatický nebo poloautomatický? Vysvětlíme rozdíly.


Nevíte zda zvolit poloautomatický, nebo automatický zvedák? Prozradíme Vám jaké skutečné rozdíly mezi těmito dvěma typy zvedáků jsou. Máte v plánu koupit poloautomatický zvedák? nebo automatický zvedák? Zkusíme Vám pomoci při výběru.

Na trhu existuje několik typů dvousloupových zvedáků:

  -   poloautomatické dvousloupové zvedáky
  -   automatické dvousloupové zvedáky

 

Poloautomatické dvousloupové zvedáky

V poloautomatu musíte zajišťovací zámky/západky uvolnit ručně. Chcete-li auto sundat ze zvedáku, musíte stisknout tlačítko DOLŮ a uvolnit zámky (pomocí táhel), na každém sloupu samostatně.

 


Automatické dvousloupové zvedáky

V těchto zvedácích  se odjišťování zajišťovacích zámků děje automaticky za pomoci elektromagnetů. Můžete to udělat pomocí elektromagnetického systému, který lze ovládat na ovládacím panelu. Nyní stačí stisknout pouze tlačítku (DOLU).

Ptáte se tedy zda jsou automatické zvedáky lepší?

Tento typ zvedáku se zcela jistě ovládá pohodlněji. Elektromagnety dělají práci za Vás automaticky a nemusíte ztrácet čas.

Přemýšlíte proč tedy kupovat poloautomatický zvedák (s manuálním uvolňováním)? Cena poloautomatického zvedáku je levnější než u automatického, zejména časem také náročnost a starosti o pozáruční servis zvedáku.

 


 

ZÁVĚR

Shrnutí co je pro Vás lepší zda - (1) nový poloautomat nebo (2) použitý automatický? První možnost je lepší. Nové stroje jsou nepoužité a máte na ně 2 letou záruku. To je jedna z hlavních výhod. Nemusíte se bát jak byl zvedák používám a zda nedocházelo k jeho přetěžování. Poloautomatický zvedák má v dlouhodobém měřítku menší nároky na případnou kazovost elektronických dílů.

Každý zvedák má svoji výhodu, proto jsme zde pro Vás napsali jednotlivé rozdíly, rozhodnutí zda si připlatit za automatický zvedák zůstavá na Vás.

Seznamte se s našimi zvedáky zde:

- dvousloupové zvedáky